کد خبر : 4552
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱

کاهش مصرف اب از نتایج تولید سبزی و صیفی در فضای کنترل شده

کاهش مصرف اب از نتایج تولید سبزی و صیفی در فضای کنترل شده
مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید در محیط کنترل شده و خارج از فصل منجر به کاهش مصرف آب نسبت به عملکرد می‌شود.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید در محیط کنترل شده و خارج از فصل منجر به کاهش مصرف آب نسبت به عملکرد می‌شود به شرطی که ما از آن طرف بتوانیم سبزی و صیفی که در فضای باز تولید می‌شود را از رده خارج کنیم و به داخل گلخانه ببریم.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، غلامرضا تقوی با اشاره به سیاست ارزان سازی گلخانه‌ها اظهار کرد: بایستی برای اراضی خرد و گسترده‌تر برنامه‌های مجزا در کشور پیش بینی شود، زیرا در اراضی خرد اقتصادی بودن مهم است و باید به سمت تولید محصولاتی برویم که از نظر اقتصادی برای تولیدکنندگان جذابیت داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی با کمترین امکانات و هزینه گفت: توصیه می‌شود برای مناطقی حتی مانند سیستان و بلوچستان باغات به صورت گلخانه‌ای باشند، زیرا هر سال سرمازدگی خسارات هنگفت وارد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تولید در محیط کنترل شده و خارج از فصل منجر به کاهش مصرف آب نسبت به عملکرد می‌شود به شرطی که ما از آن طرف بتوانیم سبزی و صیفی که در فضای باز تولید می‌شود را از رده خارج کنیم و به داخل گلخانه ببریم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.