کد خبر : 4536
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴

نشست مشاور وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان تشکل ها،تعاونی ها و اصناف استان

نشست مشاور وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان تشکل ها،تعاونی ها و اصناف استان
اورعی ،مشاور وزیر در قرارگاه امنیتی به منظور احصا مسائل و مشکلات و موانع پیش روی تولید، جلسه ای با نمایندگان تشکل ها،تعاونی ها ،اصناف و برخی تولید کنندگان خبره استان در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار نمود.

اورعی ،مشاور وزیر در قرارگاه امنیتی به منظور احصا مسائل و مشکلات و موانع پیش روی تولید، جلسه ای با نمایندگان تشکل ها،تعاونی ها ،اصناف و برخی تولید کنندگان خبره استان در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار نمود.

️به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان پس از شنیدن مشکلات و موانع مطرح شده توسط حاضرین اظهار کرد: ️با توجه به مشکلات تولید کنندگان بخش کشاورزی ،تأمین منابع مالی و تسهیلات تبصره ای نیازمند پیگیری جدی تر است. ️مدیریت مصرف آب و حکمرانی آب در بخش کشاورزی که یکی از موضوعات  ۱۲ گانه کلیدی برنامه هفتم است باید تعیین تکلیف مشخص تری شود. بخش کشاورزی عمده ترین مصرف کننده آب در کشور هستیم، در سال‌های اخیر موضوع مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه آب برای همه روشن شده و تمهیدات لازم توسط دولت و بهره برداران دیده شود.

در خصوص ️مشکل زیر ساخت های مجتمع های گلخانه ای ، فرآیندی که در شرکت شهرک ها انجام می شود راهگشا نیست و عملا مشکلات ما را حل نمی کنند و باید مورد توجه جدی تر قرار بگیرد. در خصوص نحوه تولید و تأمین بذر ، فروش اعتباری یک ضرورت است . کشت های پاییزه که کشت های راهبردی هستند به خصوص غلات و دانه های روغنی وارد مرحله تغذیه می شوند و اهمیت و ضرورت استفاده از کودهای صنعتی و موارد تغذیه ای بیشتر از گذشته روشن می شود و نیازمند رسیدگی جدی تری هستیم. ️کارشناسان شبکه مراقبت غیر دولتی و عدم تامین و تخصیص منابع اعتباری این بخش هم به عنوان یکی از ضروریات از وزارتخانه پیگیری جدی تری شود. ️درخصوص ساماندهی تعاونی های تولید و کارسپاری که در حوزه تعاون روستایی باید شود ،موضوعات استانی است.مدیران جهاد کشاورزی جلسات فصلی بانخبگان کشاورزی داشته باشند. کشاورزی حفاظتی و کم خاکورزی در حوزه باغ و زراعت ،مباحث مربوط به کشت نشائی ، توسعه کشت گلخانه ای و تغییر الگوی کشت در محیط های باز  به خصوص محصولات  آب بر به کشت های گلخانه ای باید الویت ما باشد. محصول پسته به عنوان محصول باغبانی مهم و ارزآور که در سطح استان رو به افزایش است هم بایستی سنجیده تر ادامه دهیم و هم درخصوص ارتقا کیفی محصول و بهبود عملکرد نیازمند همراهی بهتر و بیشتر هستیم. عوامل خسارت زایی که برای محصولات زراعی و باغی تهدید محسوب می شوند سرمای دیر رس بهاره ،مقابله با تهدیدات خشکی و شوری در محصولات زراعی که به شدت مبتلا هستیم، نیازمند برنامه ریزی منسجم تر و ارائه هدفمندتر اقدامات از سمت وزارت است.

️احصا مسائل و مشکلات حوزه کاری قرارگاه امنیت غذایی و هماهنگی با تشکل های مرتبط با بخش کشاورزی، بویژه در موضوعاتی که پیگیری و حل و فصل آنها در سطح مقام عالی وزارت و معاونین وزیر می باشد ،در دستور کار مشاور وزیر در سفر به استان سمنان قرار دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.