کد خبر : 3783
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

لازمه تولید محصول سالم تکمیل شناسنامه باغات است

لازمه تولید محصول سالم تکمیل شناسنامه باغات است
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: لازمه تولید محصول سالم تکمیل شناسنامه باغات است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: لازمه تولید محصول سالم تکمیل شناسنامه باغات است.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، محمدمهدی برومندی در نشست ستاد گیاهپزشکی استان کرمان بیان کرد: اهمیت بخش کشاورزی و غذا بر همه مشخص است و در سال‌های سخت تحریم در شرایطی که ضمن تأمین نیاز کشور، ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور داشته است.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد درآمدهای ارزی مربوط به باغبانی کشور است که استان کرمان در امر باغبانی سهم بالایی دارد، این استان به لحاظ باغبانی بسیار مهم است و نیاز به سیاست‌های ویژه‌ای دارد.

معاون وزیر در امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: ریل‌گذاری‌های خوبی در این دولت صورت گرفته است که هرچند با مشکلات اعتباری مواجه هستیم.

وی بیان داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی در کشور، در باغبانی بحث توسعه وجود ندارد و فقط در اراضی شیب‌دار که میزان بارندگی بیشتر از ۵۰۰ میلیمتر در سال است، امکان توسعه وجود دارد و در دیگر مناطق پروژه حذف، جایگزینی و جوان‌سازی باغات، تجاری‌سازی تولید و افزایش تولید در واحد سطح انجام می شود.

برومندی خاطرنشان کرد: سیاست کلی وزارت در امور باغبانی، توسعه گلخانه‌ها و کشت گیاهان دارویی است که حوزه‌های بسیار مهمی است و برنامه‌های جدید با این نگاه وجود دارد.

وی اظهار داشت: در ریل‌گذاری برای مشکلات بودجه‌ای، اعتبارات خوبی پیشنهاد شده است و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه حمایت کند.

معاون وزیر در امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شهروند ایرانی نیازمند محصول سالم است و ایران کشوری است که کمترین کود و سم را استفاده می‌کند و لازمه تولید محصول سالم تکمیل شناسنامه باغ است.

وی اظهار داشت: متناسب با مشکل موجود در وزارت جهادکشاورزی به خصوص در حوزه باغبانی در ستاد هفتگی جلسه تشکیل، تجربیات بین‌المللی بازبینی و با نگاه جدید دستورالعمل‌ها بروزرسانی و ارسال می‌شود.

برومندی در پایان اظهار داشت: در استان کرمان طرح‌های پایلوت اجرا می‌شود تا راهکارهای لازم برای برطرف شدن مشکلات موجود ارائه شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.