کد خبر : 3184
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی:

دولت سیزدهم، مردمی‌سازی الگوی کشت را در دستور کار قرار داد

دولت سیزدهم، مردمی‌سازی الگوی کشت را در دستور کار قرار داد
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: دولت سیزدهم، مردمی‌سازی الگوی کشت را در دستور کار قرار داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: دولت سیزدهم، مردمی‌سازی الگوی کشت را در دستور کار قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، شاهرخ رمضان‌نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی امروز در اولین اجلاس سراسری الگوی کشت محصولات کشاورزی، رونمایی و ابلاغ سند کشت محصولات استان ها در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۲، گفت: تلاش‌های زیادی برای الگوی کشت شده تا مشکلات بیش بود و کمبود محصولات کشاورزی حل شود.

وی ادامه داد: کشاورزی نقش برجسته‌ای در کشور دارد و این نقش برجسته در حوزه غذا به مفهوم عام “غلات” است.

رمضان‌نژاد با اشاره به کلمات ” نان و دان”، افزود: نان و دان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مصرف انسان می‌رسد و خلاصه شده تولیدات کشاورزی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاوری با اشاره به ویژگی مردمی دولت سیزدهم، یادآور شد: به طور نمونه دولت سیزدهم، مردمی‌سازی الگوی کشت را در دستور کار قرار داده که به صورت سلبی نبوده و براساس مشوق‌هایی است که برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تامین ۸۰ همت برای خرید گندم در سال زراعی گذشته، تصریح کرد: دولت در زمینه تامین اعتبار برای محصولات کشاورزی فعالیت‌های خوبی را انجام داده است.

رمضان‌نژاد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و اهمیت دانش در جلوافتادگی سازمان‌ها و جامعه، تصریح کرد: اقتدار غذایی قبل از همه‌گیری بیماری کرونا تعریف متفاوتی داشت.

به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، حاکمیت غذایی باید بر اساس سرانه محصولات کشور، با کشاورزی محصولات را در سرزمین خودش تامین کند و باید اقتدار غذایی بومی شده را که باعث ایجاد حاکمیت غذایی است را بپروراند.

وی ادامه داد: امروز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به اتکای اصل مردمی کردن بیانیه دوم گام انقلاب و سهم‌بری دانش از تولید مدلی را پیشنهاد داده است که با عملیات اجرایی آن افزایش بهره‌وری و مردمی کردن محقق می‌شود.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه در گذشته یارانه برای نهاده‌های تولید و عوامل آن در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: اما یارانه صرفا برای نهاده‌های تولیدی در نظر گرفته می‌شد و عوامل تولید از یارانه بی‌بهره بودند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه یارانه دانش و فناوری در ابلاغیه مربوط به خرید تضمینی توسط وزیر جهاد کشاورزی به رسمیت شناخته شده است، گفت: همچنین پاداش بهره‌وری که در راستای ارج نهادن نقش دانش و عوامل تولید است نیز توسط وزیر جهاد کشاورزی لحاظ شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.