کد خبر : 3120
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۹:۲۲

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور:

با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سهم دانش از تولید را افزایش داده ایم

با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سهم دانش از تولید را افزایش داده ایم
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در نشست هم اندیشی الگوی کشت، گفـت: با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سهم دانش از تولید افزایش دادیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در نشست هم اندیشی الگوی کشت، گفـت: با حمایت وزیر جهاد کشاورزی سهم دانش از تولید افزایش دادیم.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، شاهرخ رمضان نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در سخنرانی نشست هم اندیشی الگوی کشت با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، افزود: حمایت کنونی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در بیست سال اخیر بی‌نظیر بوده است.

وی گفتمان و برنامه های تحولی وزیر را ستود و برشمردن مصادیق آن، گفت: یک زمانی کسی جرأت تعرفه‌گذاری برای محصولات آب‌بر را نداشت ولی حالا موضوع ضرورت تعرفه گذاری برای این نوع از محصولات به گفتمان غالب تبدیل شده است.

رمضان‌نژاد با نقد قوانین ۴۰ ساله بودجه‌ای کشور در اختصاص یارانه به نهادها ها و عوامل تولید با بیان اینکه دانش هم یکی از عوامل تولید است و باید مشمول دریافت یارانه شود، تاکید کرد: « دانش هم میتوانند مثل کود و بذر یارانه بگیرد و در زمان وزارت کنونی اختصاص یارانه به دانش و فناوری محقق شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در ادامه افزود: پرداخت یارانه به دانش و فناوری، اجرای طرح الگوی کشت را با سرعت به جلو میبرد؛ بنابراین رقابت بین محققین برای تولید بذر با عملکرد بالا در کشور اتفاق می‌افتد.

رمضان نژاد گفت: یارانه باید به تولید کننده بذر تعلق می گیرد و تولید کننده نیز ناگزیر از به کارگیری دانش و فناوری برای تولید با بهره‌وری بالا است.

وی گفت: رویکرد برنامه هایمان را در زمینه دانش‌گستری و انتقال آن به محیط مصرف تنظیم کرده و بر این اساس نظام جدید در کشاورزی را طراحی کرده ایم.

رمضان نژاد با اشاره به سهم بری آب، خاک و دانش در بخش کشاورزی، خطاب به وزیر جهاد کشاورزی،گفت: « شما بیشترین حمایت را در این ۲۰ سال از سازمان نظام مهندسی داشته‌اید و امیدوارم همکاران من در پاسخ به آن، نقش آفرینی موثری در اعتلای سازمان و دانش بنیان ساختن کشاورزی داشته باشند.

وی از آمادگی صددرصدی سازمان برای همکاری در اجرای الگوی کشت خبر داد و با تاکید بر سهم بری بیشتر دانش از تولید، برنامه تحولی وزارت جهاد کشاورزی را گام بلند رو به جلو برای بهره‌وری بخش کشاورزی از سرمایه دانش خواند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.