کد خبر : 1034
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۳:۴۱

سیاست جدید حمایتی برای تولید دانه های روغنی

سیاست جدید حمایتی برای تولید دانه های روغنی

معاون برنامه ریزی وزیر جهاد کشاورزی از اجرای سیاست های جدید حمایتی برای افزایش تولید دانه های روغنی در کشور خبر داد . به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، محمد قربانی با اشاره به اینکه سیاست های گذشته نتوانسته افزایش تولید دانه های روغنی را در پی داشته باشد

معاون برنامه ریزی وزیر جهاد کشاورزی از اجرای سیاست های جدید حمایتی برای افزایش تولید دانه های روغنی در کشور خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، محمد قربانی با اشاره به اینکه سیاست های گذشته نتوانسته افزایش تولید دانه های روغنی را در پی داشته باشد گفت: سیاست حمایتی درباره کشت دانه های روغنی مقداری در دولت سیزدهم عوض شده و در آیین نامه دانش بنیان این سیاست حمایتی را آورده ایم .

وی افزود: بر اساس این آیین نامه، واد کنندگانی که در داخل کشور تولید قراردادی درباره کالاهای اساسی و دانه های روغنی داشته باشند، به ازاء هر 5 هکتار کشت قراردادی با کشاورزان داخلی، به واردکنندگان اجازه واردات معادل 2/5 هکتار ( 2/5 برابر تولید دانه های روغنی ) داده می شود.

وی حسن اجرای این طرح را ایجاد انگیز در واردکنندگان برای افزایش کشت قراردادی در داخل کشور و همچنین افزایش واحد سطح و ارتقاء بهره وری دانست و ادامه داد: درباره تولید دانه های روغنی یک سیاست جدید دیگری را وزارت جهاد کشاورزی طراحی کرده که اگر در شورای قیمت گذاری تصویب شود اجرایی خواهد شد.

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی همچنین درباره سیاست جدید این وزارتخانه درباره سویا اظهار داشت: سیاست جدیدی که درباره سویا داریم عملیاتی می کنیم، پرداخت یارانه کاشت است که انتظار ما این است که با پرداخت یارانه کاشت، سطح زیر کشت سویا در کشور ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه پرداخت یارانه کاشت، تاثیری روی قیمت نهایی برای مصرف کننده نخواهد داشت تاکید کرد: پس از تدوین دستور العمل و تصویب این سیاست جدید تشویقی، انشاء الله این دستور العمل به کشاورزان برای اجرا ابلاغ خواهد شد و پیش بینی می شود اجرای این سیاست مورد استقبال کشاورزان قرار بگیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.