کد خبر : 1044
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۳:۴۸

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

اجرای عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات برای تقویت دبی آب

اجرای عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات برای تقویت دبی آب

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از اجرای عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات به منظور افزایش دبی آب قنات ها خبر داد. به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از ایسنا، فریبرز عباسی اظهار کرد: این امر سبب می شود تا آب ها به زمین نفوذ کرده و دبی آب افزایش یابد.

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از اجرای عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات به منظور افزایش دبی آب قنات ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از ایسنا، فریبرز عباسی اظهار کرد: این امر سبب می شود تا آب ها به زمین نفوذ کرده و دبی آب افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه این طرح ابتدا برای قنات هایی که طول بیشتری دارند و اهمیت زیادتری نیز در آبدهی دارند انجام می شود، گفت: برای اجرای این طرح لیست قنات ها به سازمان جنگل ها ارائه شده و در جلسات کارشناسی ابتدا بررسی های لازم صورت می گیرد و سپس طرح اجرا می شود.

دکتر عباسی با اشاره به قنات هایی که از رده خارج شده اند، بیان کرد: مسائلی همچون خشکسالی و یا زدن چاه های آب، سبب شده تا تعدادی از قنات ها از رده خارج شود؛ البته تعداد آن ها زیاد نیست.

وی تصریح کرد: چندین سال است که تعداد رشته قنات های کشور بین ۳۳ تا ۴۰ هزار بوده است.

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به بازسازی و احیای قنوات اشاره کرد و افزود: برای اجرای این عملیات از ردیف اعتبارات ملی، بودجه اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: در کشور ۲.۶ میلیون هکتار به سیستم های آبیاری نوین مجهز شده است که حدود ۳ میلیون هکتار دیگر شرایط اجرای این عملیات را دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.