کد خبر : 530
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۴:۴۹

اجرای کاداستر و سنددارشدن اراضی ظرف ۴ سال آینده

اجرای کاداستر و سنددارشدن اراضی ظرف ۴ سال آینده

ظرف ۲ سال رفع تداخلات و ۴ سال تهیه نقشه کاداستر و سنددار شدن اراضی کشاورزی اجرا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، معاون ساماندهی سازمان امور اراضی کشور با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: تلاش می‌کنیم با حمایت‌های وزیر جهاد کشاورزی، تامین اعتبارات مورد نیاز و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در بازه

ظرف ۲ سال رفع تداخلات و ۴ سال تهیه نقشه کاداستر و سنددار شدن اراضی کشاورزی اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار، معاون ساماندهی سازمان امور اراضی کشور با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: تلاش می‌کنیم با حمایت‌های وزیر جهاد کشاورزی، تامین اعتبارات مورد نیاز و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در بازه زمانی تعیین شده، این اهداف محقق شود.

حسین میررجبی به تشکیل قرارگاه صدور اسناد مالکیت کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: در قالب این قرارگاه که هر سه‌شنبه با ریاست وزیر جهاد کشاورزی در سازمان امور اراضی و در سطح استان‌های کشور به طور همزمان برپا می‌شود، مشکلات، آمار، اطلاعات و عملکرد استان‌ها در حوزه سنددار شدن اراضی کشاورزی رصد و بررسی می‌شود.

وی با بیان این که سنددار شدن اراضی کشاورزی از اولویت‌های دولت سیزدهم است، تصریح کرد: تاکنون برای حدود ۶۸۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی، سند مالکیت صادر شده است.

میررجبی، اعتبار مورد نیاز اجرای کاداستر در کل اراضی کشاورزی را بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان و برای رفع تداخلات ۹۶۰ میلیارد تومان پیش‌بینی کرد.

وی گفت: نزدیک به ۹۵ هزار و ۸۰۰ پلاک در کل کشور داریم که تاکنون ۵۵ هزار و ۲۴۷ پلاک دارای تداخل شناسایی شده است.

معاون ساماندهی سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: از این میزان پلاک شناسایی شده ۱۴ هزار و ۵۷۸ پلاک در کارگروه‌های شهرستانی مورد رسیدگی قرار گرفتند که از این میزان، کل پلاک‌هایی که نقشه‌هایش تهیه شده حدود ۳۲۸۱ پلاک به مساحت ۷ میلیون و ۸۱ هزار هکتاراست.

وی اذعان داشت: از سال ۹۴ تاکنون ۹۰۰ هزار هکتار از  اراضی کشاورزی رفع تداخل شده اند.

میررجبی بیان داشت: با صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی، شناسنامه‌ای برای کل این اراضی خواهیم داشت و همه اقداماتی که در این بستر صورت می گیرد مانند الگوی کشت، نوع کشت، میزان و سطح کشت قابل رصد خواهد شد.

وی جلوگیری از خرد شدن اراضی را یکی دیگر از مزیت‌های سنددار شدن اراضی کشاورزی عنوان کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.