کد خبر : 59
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

افزایش ۱۰۴ درصدی اعتبارات هزینه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۱

افزایش ۱۰۴ درصدی اعتبارات هزینه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۱

اعتبارات هزینه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ شامل (ردیف های اصلی جداول ۷-۱، ۹ و هدفمندی یارانه ها) ۱۰۴.۸ درصد نسبت به اعتبارات مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد. به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر

اعتبارات هزینه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ شامل (ردیف های اصلی جداول ۷-۱، ۹ و هدفمندی یارانه ها) ۱۰۴.۸ درصد نسبت به اعتبارات مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری کشاورز نگار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارتخانه درگفت و گو با خبرنگار ما، عمده دلایل رشد اعتبارات هزینه ای شامل ردیف های اصلی، متفرقه و اختصاصی در لایحه بودجه سال آینده را افزایش اعتبارات یارانه نان و خرید تضمینی گندم، تکمیل طرح ها و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی از محل فروش اموال و اخذ عوارض از صادرات دام برشمرد.

حسن قاسمی با بیان این که اعتبار جبران اصلاح نرخ کالاهای اساسی، دارو، یارانه نان و خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۰۰۶۰۰ میلیارد تومان در ردیف ۱۷ جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) لحاظ شده است، افزود: پیش بینی می شود حداقل مبلغ ۶۴ هزار میلیارد تومان آن مربوط به یارانه نان و خرید تضمینی گندم باشد.

وی اظهار داشت: اعتبار نهاده های کشاورزی، تنظیم بازار کالاهای اساسی و ضروری و تادیه تعهدات مربوط در لایحه بودجه سال آینده نیز مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان در ردیف ۱۸ جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) پیشنهاد شده که نسبت به رقم سال گذشته رشد ۱۶ درصدی را نشان می دهد.

قاسمی، اعتبار نهاده های کشاورزی، تنظیم بازار کالاهای اساسی و ضروری و تادیه تعهدات مربوط در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را ۳۴۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی در مورد اعتبار خرید تضمینی چای نیز تصریح کرد: در لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در ردیف ۲۲ جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) برای خرید تضمینی چای پیش بینی شده که رشد ۵۰ درصدی  را نسبت به رقم ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار سال قبل نشان می دهد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در بند (۲) تبصره (۱۳) مبلغ ۳۸۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه کشاورزی پیش بینی شده است.

وی افزود: این رقم نسبت به اعتبار ۳۳۲۰ میلیارد تومان در بودجه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

قاسمی ادامه داد: اعتبار خرید واکسن و واکسیناسیون دام از محل بودجه عمومی از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به ۵۱۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است که رشدی معادل ۷۰ درصدی را نشان می دهد.

وی اذعان داشت: برای نخستین بار در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ از محل ردیف ۶۱-۷۳۰۰۰۰ ( اعتبار موضوع ماده ۵ قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید) ۱.۱ میلیارد تومان برای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (موسسه تحقیقات علوم دامی) پیش بینی شده است.

قاسمی درباره اعتبارات دانه های روغنی نیز تصریح کرد: در لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان به منظور حمایت از توسعه کشت دانه های روغنی لحاظ شده که این رقم نسبت به اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

وی افزود: از این مبلغ، ۷۲ میلیارد تومان آن مربوط به اعتبار هزینه ای و ۹۰ میلیارد تومان اعتبار تملکی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.